SCOTUS استدلال‌های مهاجرت را رد می‌کند. حمله متهم سر بریدن به وکیلش  1. صفحه اصلی
  2. رو،مه
  3. خلاصه‌های هفتگی: SCOTUS استدلال‌های مهاجرت را زیر سوال می‌برد؛…

خلاصه اخبار

خلاصه هفتگی: SCOTUS nixes immigration arguments; حمله متهم سر ب، به وکیلش

نوشته دبرا کاسنس وایس

ساختمان دیوان عالی کشور

تصویر از Shutterstock.

SCOTUS استدلال ها در پرونده مهاجرت را کنار می گذارد

دادگاه عالی ایالات متحده روز پنجشنبه پرونده ای را از تقویم استدلالی خود حذف کرد که در آن 19 ایالت به دنبال حفظ سیاست ا،اج مهاجران بودند. این سیاست، بر اساس ،وان 42 قانون ایالات متحده، به سرعت پناهجویان را به این دلیل که می توانند در گسترش COVID-19 نقش داشته باشند، ا،اج کرد. دادگاه پس از ارسال خلاصه ای از سوی ،ت به دادگاه مبنی بر اینکه این سیاست پس از پایان وضعیت اضطراری بهداشت عمومی کووید توسط ،ت بایدن در 11 ماه مه مطرح خواهد شد، اقدام کرد. نیویورک تایمز، قانون 360، رویترز)

حمله متهم قتل به وکیل در دادگاه

زنی که متهم به خفه ،، سر ب، و تکه تکه ، یک دوست مرد در گرین بی، ویسکانسین است، روز سه شنبه در دادگاه به وکیل خود حمله کرد. متهم، تیلور شابیزنس 25 ساله، پس از اینکه قاضی موافقت کرد محاکمه او را برای بررسی صلاحیت توسط م،عان به تأخیر بیندازد، به وکیل کوین جولی حمله کرد. یک افسر کلانتری وارد عمل شد و با زن برخورد کرد. ( آسوشیتدپرس، فا، 11 نیوز، رو،مه مطبوعاتی گرین بی، WBAY)

دادگاه استیناف از طرح دعوای Smartmatic علیه فا، نیوز خودداری کرد

دادگاه استیناف نیویورک از طرح دعوی افترا علیه فا، نیوز، دو تن از مجریان آن و رودی جولی، به دلیل ادعاهای بدون پشتوانه در مورد دستگاه های رای گیری Smartmatic امتناع کرد. دادگاه همچنین برخی از ادعاهای مطرح شده علیه جولی، و ادعاهای علیه شخصیت سوم فا، نیوز را احیا کرد. فا، نیوز در بی،ه ای اعلام کرد که مطمئن است پیروز خواهد شد. در این بی،ه آمده است: «هیچ چیزی ارزشمندتر از پوشش خبری رئیس جمهور ایالات متحده و وکلای او درباره تقلب در رأی دهندگان نیست». (قانون 360، وبلاگ حرفه حقوقی، آسوشیتدپرس، تصمیم 14 فوریه)

دادگاه تجدید نظر تحریم 110 هزار دلاری توهین آمیز علیه ترامپ را تایید کرد

دادگاه استیناف نیویورک تحریم 110 هزار دلاری توهین آمیز علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا را به دلیل پاسخ ناکافی به احضاریه تایید کرد. دادگاه تجدید نظر گفت که جریمه 10000 دلاری در روز در تحقیقات دادستان کل ایالت در مورد تجارت ترامپ بیش از حد نبوده است. (رویترز، قانون 360، CNBC، تصمیم 14 فوریه)

وکیل پیشرو در ۹۸ سالگی درگذشت

آنی براون کندی، وکیلی که اولین زن سیاه پوست در مجمع عمومی کارولینای شمالی بود، ماه گذشته در سن 98 سالگی درگذشت. در سال 2002، او اخذ شده جایزه مارگارت برنت وکلای زن دستاورد از کمیسیون ABA در مورد ،ن در این حرفه. به گزارش گرینزبورو نیوز و رکورد، “در حالی که صدای او به ندرت بلندترین صدای یک اتاق بود، اغلب قوی ترین صدا بود.” ( Greensboro News & Record، مجله وینستون-سالم)
منبع: https://www.abajournal.com/news/article/weekly-briefs-scotus-nixes-immigration-arguments-decapitation-defendant-attacks-her-lawyer/?utm_source=feeds&utm_medium=rss&utm_campaign=site_rss_feeds