AG Letitia James به فراخوان برای افزایش مقررات کریپتو پس از سقوط FTX می پیوندددر پی فروپاشی FTX، سومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در جهان که به ،وان نوعی صندوق تامینی رمزارز نیز فعالیت می کرد، نامه ای که توسط لتیتیا جیمز، دادستان کل ایالت نیویورک به کنگره خطاب شد، یکی از آ،ین نامه هایی است که خواستار آن شد. افزایش مقررات در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال.

جیمز حرف بر وجوه بازنشستگی تمرکز می‌کند و می‌خواهد اقداماتی برای جلوگیری از سرمایه‌گذاری IRAها و طرح‌های مشارکت تعریف‌شده در دارایی‌های دیجیتال پرخطر مانند ارزهای دیجیتال و توکن‌های دیجیتال اتخاذ شود.

نگر،‌های ذکر شده شامل ریسک‌های بالای کلاهبرداری، سرقت و ضرر ناشی از سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزنگاری‌شده، و همچنین فقدان بهره سهام یا تعهدات بدهی و نیروهای بازار غیرشفاف در بازی است.

برای بسیاری از آمریکایی‌ها، ا،ر پس‌اندازهای بازنشستگی آنها از طرح IRA یا 401(k) حاصل می‌شود. نامه جیمز هشدار می دهد که اجازه دادن به این نوع سرمایه ها برای سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال به این م،ی است که بسیاری از آمریکایی ها می توانند خود را در سن بازنشستگی بدون پس انداز کافی برای هزینه های اولیه خود بیابند.

جیمز نوشت: «بیشتر صادرکنندگان ارزهای دیجیتال توسط هیچ تنظیم‌کننده، ایالت یا فدرال بررسی نمی‌شوند. آنها نه بر اساس ا،امات سرمایه خالص عمل می کنند و نه حداقل ذخایر را برای پاسخگویی به بدهی ها و جلوگیری از اجرای آن حفظ می کنند.

دادستان کل نیویورک اولین ،ی نیست که در مورد چشم انداز اختلاط ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاری های صندوق بازنشستگی نگر، هایی را مطرح می کند.

در اوایل سال جاری، و، کار ایالات متحده بی،ه ای منتشر کرد به امانتداران برنامه هشدار می دهد که هنگام بررسی اضافه شدن گزینه های ارز دیجیتال به طرح های 401 (k) “احتیاط بسیار زیادی” داشته باشند. این دپارتمان فهرستی از “نگر، های جدی” در مورد استفاده از کریپتو برای سرمایه گذاری های بازنشستگی، به ویژه خطرات بالای کلاهبرداری، سرقت و از دست دادن را ذکر کرد.

با این نامه، AG James به لیست رو به رشدی از نام‌هایی می‌پیوندد که در هفته‌های اخیر خواستار افزایش نظارت بر صنعت عمدتاً غیرقانونی ارزهای دیجیتال به طور کلی شده‌اند. جانت یلن، وزیر ،انه داری کنونی ایالات متحده و رئیس سابق فدرال رزرو نیز یک مورد را منتشر کرد بی،ه اخیر خواستار تشدید مقررات در مورد ارزهای دیجیتال است.

«ش،ت اخیر یک صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال [FTX] یلن گفت و تأثیر تاسف باری که برای دارندگان و سرمایه گذاران دارایی های رمزنگاری شده است، نشان دهنده نیاز به نظارت مؤثرتر بر بازارهای ارزهای دیجیتال است و هشدار داد که «ارتباطات بیشتر سیستم مالی سنتی و بازارهای رمزنگاری می تواند نگر، های گسترده تری را برای ثبات مالی ایجاد کند.»

با این حال، برخی هنگام بررسی قو،ن گسترده در این مرحله اولیه از صنعت نوپای کریپتو احتیاط می کنند.

امید ملکان، استاد دانشکده بازرگ، کلمبیا و نویسنده چندین کتاب مرتبط با رمزنگاری از جمله داستان بلاک چین، به The Crime Report گفت که از ارائه مقررات جدید در مورد رمزارزها حمایت می کند، اما بیان می کند که قانونی که سرمایه گذاری هر بخشی از وجوه بازنشستگی شهروندان در رمزارز را ممنوع می کند، “دشوارانه” خواهد بود.

ملکان، با این حال، موافق است که مقررات سخت‌گیرانه‌تری در مورد کریپتو مورد نیاز است – بحث‌ها در جزئیات نحوه تنظیم دقیق آن نهفته است. او بیان می‌کند که نسخه اصلاح‌شده پیشنهاد جیمز، محدود ، در دسترس بودن رمزارز در صندوق‌های بازنشستگی تنها به معتبرترین سکه‌ها (مثلا بیت‌کوین)، ممکن است منطقی باشد.

ملکان گفت: «همه، حتی در صنعت در حال حاضر، موافق هستند که جنبه‌هایی از کریپتو وجود دارد که باید تنظیم شوند، اما توافق بسیار کمی در مورد چگونگی و چه ،ی وجود دارد.

ما چشم‌اندازی از تنظیم‌کننده‌های مختلف در سطح ایالتی و فدرال داریم، و آن‌ها هم‌اکنون در میانه‌ی یک جنگ زمینی در مورد اینکه چه ،ی باید کریپتو را تنظیم کند، هستند.

ملکان استدلال کرد که از برخی جهات، به دلیل فناوری درگیر، صنعت ارزهای دیجیتال ممکن است در واقع آسان‌تر از موسسات مالی سنتی تنظیم شود.

او گفت: “جنبه هایی از فناوری بلاک چین وجود دارد که تنظیم شرکت های رمزنگاری را بسیار آسان تر از آنچه برای تنظیم خدمات مالی سنتی لازم است، می کند.”

“از آنجا که همه چیز در نهایت در این دفتر کل جه، شفاف ردیابی می شود… مطمئن شدن از این که اگر مشتریان سکه های خود را به یک صرافی ارسال کنند، صرافی آنها را سوء استفاده نمی کند بسیار آسان تر است.”

بنابراین، یکی از راه‌های اعمال نظارت بیشتر بر صنعت ارزهای دیجیتال می‌تواند به شکل قانونی باشد که به طور رسمی «اثبات ذخایر» را ا،امی می‌کند.

ملکان توضیح داد: «این ایده به نام اثبات ذخایر وجود دارد… اگر درست انجام شود، آنچه اتفاق می‌افتد این است که بورس به صورت دوره‌ای اطلاعاتی را منتشر می‌کند که می‌توان برای اثبات داشتن دارایی‌هایی که باید داشته باشند، استفاده کرد.[The FTX failure] به این دلیل اتفاق افتاد که صنعت، مشتریان آن‌ها این را تقاضا ن،د.»

صرافی‌ها اطلاعاتی را منتشر می‌کنند که تأیید می‌کند کیف پول خاصی را کنترل می‌کنند و مقدار ارز دیجیتال موجود در کیف پول را تأیید می‌کنند.

از آنجایی که این اطلاعات برای هر ،ی در دسترس است، از نظر تئوری نیازی به تکیه بر حسابرس خارجی برای اطمینان دادن به سرمایه گذاران نیست که سکه ها مورد سوء استفاده قرار نمی گیرند یا به امانت داده نمی شوند.

این مفهوم اثبات ذخایر به طور بالقوه می تواند به موضوعی که در نامه جیمز در مورد عدم پایبندی به ا،امات سرمایه خالص اشاره شده است، بپردازد.

همه ما موافقیم که کریپتو باید تنظیم شود، اما شما نمی خواهید آن را به همان روشی که وال استریت می کنید، تنظیم کنید. ملکان گفت: این یک چیز اساسی متفاوت است. “

با مقرراتی که در مراحل اولیه این فرآیند وجود دارد، شما می خواهید [use] تا حد امکان لمس سبک و در عین حال از تکرار چیزی مانند FTX جلوگیری می کند. شما می خواهید آینده نگر باشید.»

کی بونتمپو یکی از همکاران TCR است.


منبع: https://thecrimereport.org/2022/12/22/ag-le،ia-james-joins-call-for-increased-crypto-regulations-after-ftx-collapse/