5 موضوع رایج قانون خانواده قبل از تعطیلاتحقوق خانواده حوزه حقوقی است که به مسائل مربوط به روابط خانوادگی می پردازد. طلاق، حضانت فرزند، نفقه فرزند و ملاقات با کودک از شناخته شده ترین موضوعات حقوق خانواده هستند. این مسائل اغلب در طول تعطیلات بسیار رایج است زیرا کودکان و والدین مرخصی دارند و باید تعیین کنند که کودکان تعطیلات خود را با چه ،ی سپری خواهند کرد. یک وکیل ماهر خانواده می تواند به حل هر یک از این مسائل کمک کند تا به شما در رسیدن به بهترین نتیجه برای خود یا فرزندانتان کمک کند.

جشن خانوادگی در تعطیلاتحضانت کودک در ایام تعطیلات

حضانت فرزند تعیین حقوق قانونی والدین است. در حالی که پدری تعیین می کند که چه ،ی والدین است، حضانت فرزند تعیین کننده میزان حقوق والدین است. والدینی که حضانت فیزیکی دارند به طور روزانه از کودک مراقبت خواهند کرد. والدینی که حضانت قانونی دارند به این م،ی است که والدین این حق را دارند که تصمیمات خاصی را برای آن کودک اتخاذ کنند، مانند اینکه در کدام مدرسه یا کلیسا شرکت کند یا چه درمان های پزشکی ممکن است کودک دریافت کند.

حضانت کودک برای حفظ رابطه در طول زندگی مدرسه کودک ضروری است. کودکان در مدرسه ممکن است در برنامه های مدرسه مانند رویدادهای ورزشی، نمایش های زنده و سایر رویدادها شرکت کنند. کودکان همچنین ممکن است زودتر از تعطیلات از مدرسه مرخص شوند. والدین ممکن است برای شرکت در رویدادهای مدرسه، حمل فرزندان خود، یا اجازه قانونی به بزرگسالان دیگر برای تحویل فرزندانشان پس از مدرسه، به حضانت قانونی فرزندان خود نیاز داشته باشند.

ملاقات کودک در تعطیلات

ملاقات کودک اشاره به حقوق قانونی والدین غیر حضانت دارد. اگر یکی از والدین هیچ نوع حضانت جسمی بر فرزند را به دست نیاورد، معمولاً به آنها حق ملاقات اعطا می شود. شرایط بازدید در یک توافقنامه رسمی به نام “برنامه بازدید” ارائه می شود. چنین قراردادی معمولاً شامل محل اقامت اولیه کودک، فعالیت‌های مجاز و دستورالعمل‌های مربوط به اصلاح ترتیبات است.

برنامه ریزی برای ملاقات کودک در طول تعطیلات ممکن است دشوار باشد. کودک و هر دو والدین اغلب اوقات مرخصی دارند و هر دو والدین ممکن است پدربزرگ و مادربزرگ، خاله یا عمویی داشته باشند که می خواهند در طول تعطیلات با کودک ملاقات کنند. یکی از متداول ترین راه حل ها این است که والدین به صورت دوره ای تعطیلات با فرزندان ملاقات کنند. یکی از والدین ممکن است حضانت فیزیکی فرزندان را در طول روز شکرگزاری داشته باشد و سپس والدین دیگر در طول کریسمس حضانت را بر عهده خواهند داشت. والدین ممکن است این برنامه را در سال بعد تغییر دهند تا والدین تعطیلات خاصی را در سال از دست ندهند.

برخی از تعطیلات نیز ممکن است برای یکی از والدین رزرو شود. به ،وان مثال، روز پدر معمولا برای پدر و روز مادر برای مادر اختصاص داده می شود. والدینی که در یک رابطه همجنس بودند ممکن است هنوز نیاز داشته باشند که در مورد حضانت در روز مادر یا روز پدر بین خود مشورت کنند. اگر یکی از والدین جانباز باشد، آن والدین احتمالاً در روز جانباز یا روز یادبود حضانت خواهند داشت.

حمایت از کودک

حمایت از کودک پرداختی است که توسط والدین غیر حضانت برای کمک به حمایت مالی فرزندانشان انجام می شود. این پرداخت معمولاً تا زم، که کودک 18 ساله شود، به ارتش بپیوندد، آزاد شود یا ازدواج کند، ادامه دارد. نفقه کودک معمولاً پس از انحلال ازدواج یا ایجاد پدری اعطا می شود. بسیاری از ایالت ها دارای مجموعه ای خاص از دستورالعمل های حمایت از کودک هستند.

پول اغلب در طول تعطیلات تنگ است و غیر معمول نیست که والدین حامی از پرداخت ها عقب بمانند. اگر یکی از والدین حامی در پرداخت‌ها عقب باشد، والدین می‌توانند به توافقی برسند که به موجب آن والدین حامی می‌توانند در تاریخ بعدی یا توافق احتمالی دیگری پرداخت بزرگ‌تری را بپردازند. در صورت نیاز به راه حل قانونی، دادگاه می تواند حکم به تضعیف دستمزد والدین حامی یا توقیف ملک بدهد. با این حال، سیستم حقوقی در صورت امکان توافق را تشویق خواهد کرد.

طلاق در ایام تعطیلات

طلاق فسخ ازدواج است. در بسیاری از موارد، طلاق می تواند دوستانه باشد و همسران سابق می توانند بدون اختلاف نظر زیاد از هم جدا شوند. طلاق می‌تواند یک فرآیند استرس‌زا در طول سال باشد. هیچ ، نمی خواهد بلافاصله قبل از روز شکرگزاری یا کریسمس در دادگاه باشد. با این حال، طلاق به زمان نیاز دارد، به خصوص اگر فرزندان زیر سن قانونی درگیر باشند. غیرعادی نیست که بلافاصله قبل یا بعد از تعطیلات درخواست طلاق بدهید و نیم سال بعد طلاق نهایی شود. در حالی که اگر طلاق در طول یک دوره تعطیلات ثبت شود ممکن است پای، نداشته باشد، روند می تواند آغاز شود.

دیدار خانواده گسترده

به طور کلی، تنها افرادی که حقوق قانونی بر فرزند دارند والدین هستند. پدربزرگ ها و مادربزرگ ها حقوق قانونی زیادی در رابطه با ملاقات با نوه های خود ندارند. هیچ حق تضمین شده ای برای یک عضو بزرگ خانواده برای دیدن کودک به جز برخی از حقوق ملاقات وجود ندارد. هر ایالت قو،ن خاص خود را در مورد حقوقی دارد که به اعضای خانواده بزرگ اعطا می شود، مشروط بر اینکه آنها با حقوق حضانت والدین تداخلی نداشته باشند، مگر اینکه والدین فوت کرده باشند یا از نظر قانونی برای پدر یا مادر بودن من، نباشند. اگر قرار است والدینی توسط یکی از اعضای خانواده بزرگ آواره شوند، این کار باید مطابق با قو،ن انجام شود بهترین منافع کودک.

آیا نیاز به استخدام وکیل خانواده دارم؟

اگر با هر مشکلی در رابطه با قانون خانواده مواجه شدید، باید با یک متخصص تماس بگیرید وکیل خانواده امروز. وکیل شما می‌تواند وضعیت شما را بررسی کند، توضیح دهد که چگونه قو،ن ممکن است بر نتیجه پرونده شما تأثیر بگذارد و گزینه‌های حل مشکلات شما را مورد بحث قرار دهد. علاوه بر این، وکیل شما می تواند به شما راهنمایی کند که چگونه اسناد و مدارک را در صورت نیاز برای دادگاه جمع آوری کنید و در طول هر گونه رسیدگی دادگاه از شما نمایندگی کند. یک وکیل خانواده ماهر می تواند به سوالات شما پاسخ دهد، در مورد پرونده شما راهنمایی کند و بهترین منافع شما را در دادگاه ارائه دهد.


منبع: https://lawblog.legalmatch.com/2022/12/19/5-common-family-law-issues-before-the-،lidays/