5 قانون جدید جالب که در سال 2023 باید به آنها توجه کرددر اول ژانویه سال جاری، مجموعه‌ای از قو،ن جدید در سراسر ایالت‌ها و محلات در سراسر کشور به تصویب رسید.

،نان و رهبران ،ب و کار م،م خواهند بود تا به دلیل قو،نی که توسط قانونگذاران ایالتی و طرح های رای گیری مورد حمایت رای دهندگان وضع شده است، تغییرات قابل توجهی در شیوه های فعلی خود انجام دهند.

این قو،ن به افزایش حداقل دستمزد، اصلاح عدالت کیفری و قانونی ، ماری جوانا.

در اینجا چند قانون مهم جدید وجود دارد که امسال اجرایی می شود.

دست دادن وکیل و موکلافزایش حداقل دستمزد

در سال 2023 حدود نیمی از ایالت های آمریکا حداقل دستمزد خود را افزایش خواهند داد.

کارمندان با حداقل دستمزد کانکتیکات باید تا اول ژوئن صبر کنند تا این افزایش را ببینند، در حالی که نوادا و فلوریدا به ترتیب در 1 ژوئیه و 30 سپتامبر شاهد تعدیل خواهند بود.

در نیویورک، افزایش حقوق کارمندان شهر نیویورک، لانگ آیلند و وست،تر کانتی اجرا شد.

ایالت واشنگتن اکنون دارای حداقل دستمزد 15.74 دلار است که از 14.49 دلار افزایش یافته است و پس از آن کالیفرنیا قرار دارد که اکنون حداقل دستمزد 15.50 دلار برای همه کارگران دارد. این افزایش از 14 دلار برای مشاغل با 25 کارمند یا کمتر و 15 دلار برای کارفرمایان با 26 کارمند یا بیشتر است.

از سوی دیگر، واشنگتن دی سی همچنان بالاترین حداقل دستمزد را در این کشور دارد. افزایش به 17 دلار برای 1 جولای برنامه ریزی شده است.

حداقل دستمزد فدرال از سال 2009 بدون تغییر بوده است که طول، ترین زمان بدون تعدیل از زمان ایجاد حداقل دستمزد در سال 1938 است.

تلاش ها برای تصویب حداقل دستمزد 15 دلاری در سنا در سال 2021 ش،ت خورد.

ماری جوانا برای استفاده تفریحی

در انتخابات میان دوره ای نوامبر، تفریحی ماری جوانا در پنج ایالت در رای گیری بود:

  1. مریلند
  2. آرکانزاس
  3. میسوری
  4. داکوتای ج،ی
  5. داکوتای شمالی

رای دهندگان در میسوری و مریلند استفاده شخصی را برای افراد 21 ساله و بالاتر قانونی ،د. در همین حال، پس از اینکه رأی دهندگان اصلاحیه قانون اساسی ایالتی را رد ،د که به داروخانه ها اجازه می داد به ،نان 21 سال و بالاتر بفروشند، ماری جوانای تفریحی در آرکانزاس غیرقانونی باقی می ماند. ماریجوانای قانونی همچنین در اقدامات رای گیری در داکوتای ج،ی و داکوتای شمالی ش،ت خورد.

در حالی که مالکیت در میسوری از طریق اصلاحیه قانون اساسی اجرا شده است، قانون مالکیت و استفاده تفریحی مریلند از 1 ژوئیه 2023 اجرایی خواهد شد.

بر اساس برخی ،ن ها، بازارهای استفاده بزرگسالان می توانند در سال اول فعالیت تا 100 میلیون دلار و در سال چهارم تا 285 میلیون دلار درآمد داشته باشند.

سیلوسایبین

رای دهندگان اورگان پیشنهادی را در سال 2020 پذیرفتند و این ایالت را به اولین ایالت در ایالات متحده تبدیل کرد که اجازه استفاده تفریحی از قارچ های توهم زا، ی،ی سیلوسایبین را داد.

اداره بهداشت اورگان شروع به پذیرش درخواست‌ها برای تولیدکنندگان سیلوسایبین در 4 ژانویه 2023 کرد. ،ت قرار است تا اوا، سال جاری تسهیلات سیلوسایبین را برای ،نان ایجاد کند.

رای دهندگان ک،ادو یک برگه رای را برای قانونی ، داشتن و استفاده شخصی از قارچ های توهم زا در انتخابات اخیر تصویب ،د.

هزینه های انسولین

قانون کاهش تورم، یک طرح ۷۵۰ میلیارد دلاری مراقبت های بهداشتی، مالیاتی و آب و هوایی که در ماه اوت توسط بایدن به تصویب رسید، یکی از مهمترین موفقیت های او در سال ۲۰۲۲ بود.

قیمت انسولین برای دریافت کنندگان مدیکر به ،وان بخشی از قانون از سال 2023 برای مدیکر ماهانه 35 دلار تنظیم می شود.

بر اساس گزارش بنیاد خانواده Kaiser، حدود 3.3 میلیون کاربر مدیکر در سال 2020 از انسولین استفاده ،د که به طور متوسط ​​​​54 دلار برای هر نسخه انسولین ماهانه هزینه می کنند. این محدودیت برای افرادی که بیمه خصوصی دارند اعمال نمی شود.

اعتبار مالیاتی خودروهای برقی

قانون کاهش تورم همچنین منجر به تغییراتی در مزایای مالیاتی برای افرادی که صاحب خودروهای برقی هستند، خواهد شد.

قانون جدید بر استفاده از خودروهای تولید شده در آمریکای شمالی تاکید می کند و ا،ام می کند که بیشتر قطعات باتری و مونتاژ نهایی آنها در قاره ساخته شود تا مشوق های مالیاتی را داشته باشند.

همچنین مست،م آن است که حداقل 40 درصد از مواد معدنی مورد استفاده در باتری از ایالات متحده یا کشورهای دارای تجارت آزاد با ایالات متحده باشد.

خودروهای جدیدی که شرایط را برآورده می کنند، واجد شرایط دریافت اعتبار مالیاتی تا سقف 7500 دلار هستند.

اعتبار تا سقف 4000 دلار برای ،یداران خودروهای برقی دست دوم در دسترس است، اگرچه این اعتبار نمی تواند از 30 درصد قیمت ،ید خودرو تجاوز کند.

،یدار، که در سال 2023 خودرو ،یداری می کنند باید منتظر بمانند تا اظهارنامه مالیاتی خود را برای سال 2024 ارائه کنند تا اعتبار مالیاتی ،ب کنند.

با این حال، از 1 ژانویه 2024، مشتریان خودروهای برقی می توانند در لحظه فروش پول را دریافت کنند، مشروط بر اینکه با انتقال اعتبار به نمایندگی خود موافقت کنند.

اصلاح نظام عدالت کیفری

از اول ژانویه، بسیاری از ایالت ها خود را تنظیم ،د عدالت کیفری قو،ن

ایلینوی

ایلینوی اولین ایالت در کشور خواهد بود که پول نقد را لغو می کند وثیقه. دادگاه ها از سیستم عادلانه تری استفاده می کنند که در آن بازداشت پیش از محاکمه بر اساس خطر جامعه به جای منابع پولی تحت قانون SAFE-T است.

کالیفرنیا

در سال 2023، کالیفرنیا اولین ایالتی خواهد بود که استفاده از اشعار رپ را در تحقیقات جنایی ممنوع می کند. طبق قانون، دادگاه باید تصمیم بگیرد که آیا اشعار به ،وان مدرک قابل قبول هستند و آیا آنها ارتباط نزدیکی با جرم متهم دارند یا خیر.

علاوه بر این، افرادی که در کالیفرنیا محکوم به جنایات خشونت آمیز هستند، می توانند به دنبال مهر و موم شدن سوابق خود باشند. این گزینه ممکن است در صورتی وجود داشته باشد که محکومیت خود را سپری کرده باشند و در چهار سال گذشته مرتکب جرم جدیدی نشده باشند.

میشیگان

پس از آزادی از زندان، مجرمان سابق که مرتکب هیچ جرمی نمی شوند، سوابق آنها در برخی ایالت ها پاک می شود.

طبق قو،ن جدید میشیگان، در صورتی که فرد جرم دیگری مرتکب نشود، ده سال پس از اتمام محکومیت، حدا،ر دو محکومیت جنایی به طور خودکار پاک می شوند.

چندین استثنا وجود دارد، مانند جنایات مربوط به جرایم ، و محکومیت های کیفری برای آزار خانگی.

آیا باید در مورد تغییرات در قو،ن ایالتی با یک وکیل تماس بگیرم؟

اینکه آیا شما نیاز به تماس با یک وکیل در مورد تغییرات در قو،ن ایالتی دارید بستگی به تغییرات خاص در قانون و تأثیر آنها بر شما یا تجارت شما دارد.

اگر نگر، یا سؤالی در مورد اینکه تغییرات چگونه ممکن است بر شما تأثیر بگذارد، ایده خوبی باشد با یک وکیل مشورت کنید ،ی که در مورد قو،ن ایالت شما آگاه است.

فقط یک وکیل می تواند به شما در مورد حقوق و مسئولیت های شما مشاوره دهد و به شما در انجام مراحل قانونی کمک کند. از LegalMatch برای پیدا ، وکیل من، برای سوالات خود استفاده کنید.


منبع: https://lawblog.legalmatch.com/2023/01/27/top-5-most-interesting-new-laws-to-look-out-for-in-2023/