کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در مورد هدف قرار دادن کارکنان جمهوری خواه FBI – جاناتان تورلیدر زیر ستون من در نیویورک پست در مورد تحقیقات اخیر FBI در مورد ارتباطات اعضای مجلس نمایندگان جمهوریخواه که در مورد FBI تحقیق می کنند، است.

در اینجا ستون است:

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در حال بررسی این موضوع است که چرا اف‌بی‌آی ایمیل‌های اعضای برجسته کارمندان جمهوری‌خواه کنگره را احضار کرده است.

در جدیدترین حضور خود در کنگره، کریستوفر رای، رئیس اف‌بی‌آی از ارائه این کار خودداری کرد هر گونه اطلاعات جدید در مورد رسوایی های مختلف، اما به نظر می رسید مشتاق است که سوء استفاده های گذشته را به سلف خود، جیمز کومی، اختصاص دهد.

اما تاریخ های مربوط به این احضاریه ها از استفاده Wray از کومی به ،وان گناه خوار و، حمایت نمی کند.

Wray در بسیاری از رسوایی ها سعی کرده خود را در تاریکی به تصویر بکشد در حالی که همچنین اصرار دارد که یک مدیر عملی است. این رسوایی بر علیه . . . خوب . . . هر دو Wrays

در حالی که بسیاری از چپ‌ها هنوز دوران تصدی کومی را جشن می‌گیرند، مجموعه‌ای از نقض‌های جدی قانون اساسی تحت رهبری او ثابت شده است، از جمله اقدامات نظارتی گسترده غیرقانونی، اظهارات نادرست به دادگاه‌ها و نقض‌های فردی او، مانند سرقت مطالب FBI و افشای مطالب. پس از پایان خدمت به مطبوعات.

من روز جمعه در مورد سوء استفاده از قانون نظارت بر اطلاعات خارجی در زمان کومی و نیاز کنگره به پایان دادن یا اصلاح بخش 702 تحت آن قانون شهادت دادم.

کمیته قضایی مجلس در حال بررسی این موضوع است که چرا تقریباً پنج سال پیش این موضوع چیست گزارش شده است که FBI ایمیل های گوگل متعلق به کش پاتل را ضبط کرده است، بازپرس ارشد رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان وقت، دوین نونز، در حالی که او و سایر کارکنان در بررسی تحقیقات تب، روسیه، از جمله سوگیری های سیاسی و اظهارات نادرست مقامات FBI پیشرفت می ،د.

این کمی قبل از انتشار گزارشی بود که ش،ت‌ها در رسوایی تب، روسیه را افشا می‌کرد. کارمند دوم نیز هدف قرار گرفت.

نامه کمیته به و، دادگستری به احضاریه‌هایی اشاره دارد که در سال 2017 برای ایمیل‌ها و داده‌های تلفن همراه به Google صادر شده است.

این تقاضا اساساً شبیه به کومی به نظر می رسد.

جیمز کومی، مدیر سابق اف بی آی، در بحث درباره دیدگاه کنجکاوانه خود در مورد «رهبری اخلاقی» که اغلب شامل نقض آگاهانه مقررات قانون اساسی یا قو،ن آژانس می شد، بسیار خشمگین بود.

برای مثال، او با توصیف ساده‌ای که درباره نحوه نقض قو،ن و،خانه برای سرکوب ، مایکل فلین، مشاور امنیت ملی ترامپ، تماشاگران را به وجد آورد.

او از این که چگونه به زیردستان گفت: «بیایید چند نفر را بفرستیم» تا فلین را به دام بیاندازند، تماشاگران را خوشحال کرد.

هنوز فقط اخبار گزارش شده است احضاریه ها و اظهارات آنها در تاریخ 20 نوامبر 2017 است و مطالبی که قرار است تا 5 دسامبر 2017 به و، دادگستری ارسال شود.

کومی در ماه می 2017 برکنار شد و وی در آگوست 2017 کار خود را آغاز کرد. مشخص نیست که آیا این هدف قرار دادن کارکنان کنگره در زمان کومی آغاز شده است یا خیر.

تصور چنین حرکت خارق العاده ای بدون اطلاع کارگردان سخت است.

بنابراین Wray یا درگیر کوری عمدی است یا نتوانست کنترل بخش خود را اعمال کند.

زم، بود که اعضای هر دو حزب در واکنش به چنین تاکتیک هایی توسط یک آژانس فدرال خشمگین و متحد می شدند.

همه اعضا باید بخواهند دلیل این اقدام مزاحم توسط FBI را بدانند زیرا توسط این دستیاران در حال بررسی است.

جیمز مدیسون یک سیستم قانون اساسی با درک صریح از انگیزه های جناحی و کوچک سیاستمداران طراحی کرد.

با این حال، او معتقد بود که سیستمی از کنترل‌ها و موازنه‌ها ایجاد کرده است که می‌تواند بر منافع شخصی سازم، اعضا تکیه کند تا با حسادت از قدرت‌هایشان بر اساس ماده یک محافظت کند.

مدیسون معتقد بود که علیرغم وابستگی های حزبی، “جاه طلبی باید برای مق، با جاه طلبی ایجاد شود.”

مدیسون هرگز کنگره 118 را تصور نمی کرد، جایی که سیاست به طور منظم بر ارزش های نهادی و قانون اساسی غلبه می کند.

به نظر می رسد که جاه طلبی ها به ندرت به سمت حمایت ها و امتیازات قانون اساسی است.

دموکرات‌ها مطمئناً با جمهوری‌خواهان در مورد تحقیقات تب، روسیه مخالف هستند و آنها طرفدار پاتل یا نونس نیستند.

اما موضوع بسیار مهمتری در این مناقشه وجود دارد.

احضار سوابق اعضای کنگره یا کارکنان آنها یک چالش مستقیم در برابر وظایف نظارتی و قانونگذاری طبق ماده اول قانون اساسی است.

اف‌بی‌آی می‌دانست که گوگل به مدت پنج سال از اعلام احضاریه خودداری می‌کند.

Wray ممکن است مجبور باشد بیشتر از “ل،ت به کومی” در این مورد ارائه دهد.

جاناتان تورلی وکیل دادگستری و استاد دانشکده حقوق دانشگاه جورج واشنگتن است.

مثل این:

پسندیدن بارگذاری…


منبع: https://jonathanturley.org/2023/07/18/no-two-wrays-about-it-the-،use-judiciary-committee-opens-investigation-in-the-fbi-targeting-republican-s،ers/