متهم به استخدام داعش در نیویورک محاکمه می شودشیخ عبدالله فیصل، 59 ساله، واعظ جامائیکایی که از ،ت اسلامی حمایت می کند، به اتهام ترور در منهتن، لورا ایتالیانو محاکمه می شود. گزارش برای Business Insider.

این روح، اسلامی ،ن را به ،وان عروس با اعضای داعش مطابقت می دهد. اما پس از اینکه معلوم شد دو عروس احتمالی افسران پلیس نیویورک هستند، فیصل به سرعت دستگیر شد.

دادستان اصلی این پرونده، گری گالپرین، در بی،ه افتتاحیه خود، فیصل را به ،وان “یکی از تأثیرگذارترین تروریست های ،یسی زبان زمان ما” معرفی کرد.

اما دفاعیات فیصل استدلال کرد که اقدامات وی مطابق با قانون نیویورک برای تروریسم نیست، و این سوال را مطرح کرد که آیا استخدام و خواستگاری به تنهایی به سطح ترور بر اساس قو،ن ایالت نیویورک می رسد یا خیر.

ال، گروشترن، وکیل م،ع به هیئت منصفه گفت: «روی اصل این پرونده تمرکز کنید»، نه همه «سر و صدای» درباره داعش و ترور.

وکیل گفت: «روی کارهایی که آقای فیصل در واقع انجام داد تمرکز کنید و نه آنچه که او گفت.

فیصل پس از محکومیت در سال 2003 به اتهام تحریک نفرت نژادی در بریت،ا، چهار سال در زندان گذراند. او همچنین در زادگاهش جامائیکا در سال 2017، الیزابت روسنر و امیلی کرین دستگیر شد. گزارش برای نیویورک پست.

او نسبت به پنج اتهام علیه خود، از جمله توطئه به ،وان جرم تروریسم و ​​درخواست یا حمایت از یک اقدام تروریستی، خود را بی گناه دانسته است.

اگر فیصل مجرم شناخته شود، با 25 سال زندان مواجه خواهد شد.


منبع: https://thecrimereport.org/2022/11/30/accused-isis-recruiter-faces-trial-in-new-york/