قضات خواستار توضیحات بیشتر در مورد پرونده اصلی قانون انتخابات هستنداسکاتوس نیوز

توسط امی هاو

در 4 مه 2023
ساعت 7:38 بعد از ظهر

دادگاه عالی بعدازظهر پنجشنبه از وکلای دخیل در یک پرونده بزرگ قانون انتخاباتی خواست تا بررسی کنند که آیا دادگاه همچنان می‌تواند به این پرونده رسیدگی کند، پس از حکم اخیر دادگاه عالی کارولینای شمالی، که تصمیم قبلی خود را در مورد تجدید حوزه اصلی لغو کرد. اختلافی که جرقه این پرونده را برانگیخت.

در یک دستور کوتاه بدون امضا، قضات به وکلای دخیل در این پرونده دستور دادند تا تا ساعت 2 بعدازظهر روز 11 مه، توضیحات جدیدی را با توجه به تأثیر حکم دادگاه عالی کارولینای شمالی ارائه کنند. پس از تشکیل پرونده، قضات می توانند این پرونده را رد کنند. در این مورد (همانطور که یکی از رقبای قبلاً پیشنهاد کرده است که باید انجام شود)، یا می توانند به تصمیم گیری در مورد پرونده بر اساس ماهیت ادامه دهند.

زمان تصمیم گیری قضات احتمالاً می تواند به نتیجه ای که به آن می رسد بستگی داشته باشد. دستور رد پرونده می تواند نسبتاً سریع پس از تشکیل پرونده تکمیلی در 11 مه صادر شود، اگرچه چنین دستوری اگر با مخالفت ها یا اظهارات جداگانه یک یا چند قاضی همراه باشد ممکن است طول، تر شود. در هر صورت، انتظار می رود که قضات تا اوا، ژوئن یا اوایل ژوئیه، زم، که تعطیلات تابست، خود را آغاز می کنند، به این پرونده رسیدگی کنند.

دستور روز پنجشنبه به دنبال حکم 5-2 هفته گذشته توسط دادگاه عالی ایالتی هفته گذشته حکم داد که این دادگاه فاقد قدرت بررسی ادعاهایی است که نقشه جدید کنگره ایالت محصول یک جنایت حزبی بوده است – ی،ی کشاندن مناطق به نفع یک حزب سیاسی در مقابل حزب دیگر. هزینه. تصمیم دادگاه عالی ایالتی تصمیم سال 2022 را رد کرد، زم، که دادگاه دارای ا،ریت 4-3 دموکرات بود و معتقد بود که این نقشه یک جنایت حزبی است که ضمانت انتخابات آزاد قانون اساسی ایالت را نقض می کند.

رهبران قانونگذاری جمهوریخواه که پیشگام تصویب نقشه اصلی بودند، سال گذشته به دادگاه عالی آمدند. آنها استدلال ،د که تصمیم دادگاه عالی ایالتی مبنی بر کنار گذاشتن نقشه، تئوری «مجلس مقننه ایالتی مستقل» را نقض می کند – این ایده که قانون اساسی به مجالس قانونگذاری ایالتی قدرت تقریباً نامحدودی برای تنظیم انتخابات فدرال می دهد.

دیوان عالی با رسیدگی به پرونده قانونگذاران موافقت کرد و در ماه دسامبر به بحث رسیدگی کرد. اما قبل از این بحث، جمهوری خواهان دو کرسی در دادگاه عالی ایالتی در انتخابات نوامبر 2022 به دست آوردند. و در 3 فوریه، دادگاه عالی ایالتی که به تازگی تشکیل شده بود، موافقت کرد که پرونده جنایتکاران حزبی را دوباره بررسی کند.

در دور اولیه گزارش‌های ارائه شده در ماه مارس، وکلای پرونده نظرات مختلفی را در مورد تأثیرات اعلامیه دادگاه عالی کارولینای شمالی مبنی بر بررسی مجدد پرونده بیان ،د. گروهی از رقبا از قضات خواستند که این پرونده را رد کنند، در حالی که مجموعه دیگری از رقبا و قانونگذاران جمهوری خواه استدلال ،د که دیوان عالی ایالات متحده هنوز قدرت تصمیم گیری در مورد پرونده را دارد.

در یک نظر طول، که در 28 آوریل منتشر شد، دادگاه عالی ایالتی ادعاهای جنایتکاری حزبی رقبا را رد کرد و حکم داد که قدرت بررسی چنین ادعاهایی را ندارد. قانون اساسی ایالت، پل نیوبی، رئیس دادگستری، به عقیده خود برای ا،ریت توضیح داد، به قوه مقننه ایالت تنها قدرت برای ت،یم مجدد ت،یم بندی می دهد. نیوبی افزود، مانند قانون اساسی ایالات متحده، قانون اساسی کارولینای شمالی هیچ راهنمایی برای دادگاه ها برای ارزیابی ادعاهای جنایتکار حزبی ارائه نمی کند. نیوبی تاکید کرد که هرگونه ت، برای انجام این کار، محاکم را م،م می کند که به جای آن، احکام سیاسی را جایگزین کنند.

قاضی آنیتا ار، مخالفت کرد. او ا،ریت همکاران خود را به «نادیده گرفتن» متهم کرد[ing] حقایق غیرقابل انکار در مورد نیات پشت سرگرد، حزبی و برافراشتن[ing] نمای غیرقابل قبولی که فقط ارزش‌های دموکراتیک را در تلاش برای دفاع از تصمیم خود به نمایش می‌گذارد.»

دستور روز پنجشنبه به وکلای دخیل در این پرونده دستور داد تا تا ساعت 2 بعدازظهر روز پنجشنبه 11 مه، توضیحات جدیدی را با توجه به تأثیرات حکم دادگاه عالی کارولینای شمالی ارائه کنند.

این مقاله بود ابتدا در Howe on the Court منتشر شد.


منبع: https://www.scotusblog.com/2023/05/justices-call-for-further-briefing-in-major-election-law-case/