زندگی هایی که آنها زندگی کردند و دادگاهی که شکل دادند: به یاد کسانی که در سال 2022 از دست دادیمبه یاد

نوشته جیمز رومزر

در 31 دسامبر 2022
در ساعت 6:12 بعد از ظهر

چهار ع، کنار هم از چهار نفر که در سال 2022 جان باختند

از سمت چپ: لوئیس کورتیس، شاکی اصلی در Olmstead v. LC; والتر دلینگر، وکیل موقت بیل کلینتون؛ سیسیلیا مارشال، بیوه تورگود مارشال؛ و النور ،ون پیل، یک وکیل پیشگام در زمینه منافع عمومی.

در پایان هر سال، SCOTUSblog برخی از افرادی را به یاد می‌آورد که زندگی و کارشان در دادگاه عالی اثر گذاشته است. از وکلای افسانه‌ای گرفته تا فعالان، رو،مه‌نگاران و شاکیان کمتر شناخته شده، افراد زیر که در سال 2022 درگذشتند، همگی دادگاه و قانون را به شیوه‌های خود شکل دادند.

خاطرات سال های گذشته را بخو،د: 2021، 2020.

دیوید بکویث (30 اکتبر 1942 – 2 اکتبر 2022)

چهل و نه سال قبل از افشای نظر در سازمان بهداشت ،ن دابز علیه ،وندیوید بکویث نشت اولیه سقط جنین در دادگاه عالی را منتشر کرد. در سال 1973، بکویث به تازگی از دانشکده حقوق فارغ التحصیل شده بود و به ،وان گزارشگر سیاسی برای مجله TIME کار می کرد. شیفته مذاکرات دادگاه در مورد پرونده معلق رو در مقابل ویداو شروع به مصاحبه با افراد داخلی دیوان عالی از جمله قضات و کارمندان کرد. به نحوی، بکویث پیشاپیش متوجه شد که دادگاه قرار است یک حق قانونی برای سقط جنین را اعلام کند.

در ابتدا، بکویث قصد داشت داستان خود را تا بعد از 17 ژانویه 1973 به تعویق بیاندازد، زم، که انتظار می رفت دادگاه تصمیم خود را در سال 1973 صادر کند. قلیه. اما رئیس قاضی وارن برگر انتشار این نظر را به مدت پنج روز به تعویق انداخت و تایم تصمیم گرفت داستان را طبق برنامه چاپ کند. این رو،مه در صبح روز 22 ژانویه 1973 – چند ساعت قبل از صدور حکم مهم دادگاه – به دکه های رو،مه فروشی رفت. بکویث در مقاله‌ای با ،وان: «هفته گذشته تایم دریافت که دادگاه عالی تصمیم گرفته است که تقریباً تمام قو،ن ضد سقط جنین در این کشور را لغو کند.سقط جنین به درخواست

هم برگر و هم قاضی هری بلکمون (نویسنده قلیه) آپپل،ی بودند. برگر حتی از سردبیران مجله خواست که بکویث را به دلیل «جاسوسی» ا،اج کنند. آنها این کار را ن،د و بکویث از حرفه ای طول، در رو،مه نگاری و سیاست جمهوری خواهان لذت برد.

بهار امسال، بعد از سیاست پیش نویس نظر را منتشر کرد دابز و فاش کرد که دادگاه آماده ابطال است قلیه، بکویث نشت را تحسین کرد. او گفت: “من هنوز به اندازه کافی خبرنگار هستم که بگویم هر چه اطلاعات بیشتری در آنجا وجود داشته باشد، بهتر است.” به نیویورکر گفت. “خوب برای بچه هایی که داستان را فهمیدند.”

لویس کورتیس (14 ژوئیه 1967 – 3 نوامبر 2022)

در بیشتر دوران کودکی و بزرگسالی لوئیس کورتیس، او به طور غیرارادی در موسسات روانپزشکی نگهداری می شد. کورتیس که در جورجیا با ناتو، های شناختی و رشدی بزرگ شد، همیشه امیدوار بود که این امکانات را ، کند و به جامعه خود بازگردد.

در سال 1995، زم، که کورتیس 27 ساله بود، وکلا از طرف او از ،ت شکایت ،د و خواستار انتقال او به یک خانه گروهی یا مکان دیگری شدند که بتواند از مراقبت بهتری برخوردار شود. در اسناد دادگاه، او فقط به ،وان “LC” شناسایی شد.

چهار سال بعد، پرونده او به دیوان عالی کشور رسید. در یک نظر 6-3 توسط قاضی روت بادر گینزبورگ، دادگاه رای داد Olmstead v. LC افراد دارای معلولیت بر اساس قانون آمریکایی‌های دارای معلولیت حق دریافت خدمات اجتماعی با بودجه ،تی را دارند تا اینکه در مؤسسات نگهداری شوند. این تصمیم به ،وان یکی از مهمترین تصمیمات حقوق مدنی برای افراد دارای معلولیت مورد استقبال قرار گرفته است.

والتر دلینگر (15 مه 1941 – 16 فوریه 2022)

والتر دلینگر در طول یک حرفه درخشان به‌،وان محقق قانون اساسی و وکیل ارشد دیوان عالی، 24 بار در مقابل دادگاه بحث کرد، از جمله در برخی از بزرگترین پرونده‌های 30 سال گذشته.

در سال 1997، دلینگر به ،وان وکیل موقت رئیس جمهور بیل کلینتون، در کلینتون علیه جونز رئیس‌جمهور نباید در مدتی که در سمت ریاست‌جمهوری بود مورد شکایت آزار ، قرار گیرد. ده سال بعد، در حالی که در تمرین خصوصی بود، از قانون اساسی یک اقدام کنترل اسلحه در ناحیه کلمبیا دفاع کرد. ناحیه کلمبیا علیه ه،. دلینگر هر دوی این موارد را از دست داد، اما پیروزی‌های زیادی از جمله در مسابقات به دست آورد واشنگتن در مقابل گل،برگ، پرونده ای که در آن او به دادگاه کمک کرد تا به اتفاق آرا ممنوعیت خودکشی با کمک پزشک را تایید کند.

دلینگر یک عضو هیئت علمی قدیمی در دانشکده حقوق دوک بود و او دفتر استیناف را در O’Melveny & Myers تأسیس کرد. در یکی از آ،ین اعمال عمومی خود – الف مقاله نیویورک تایمز تنها دو هفته قبل از مرگ او منتشر شد – دلینگر از قول رئیس جمهور جو بایدن برای انتخاب یک زن سیاه پوست برای جانشینی قاضی استفان بریر ستایش کرد.

دلینگر نوشت: «دیوان عالی از قدرت بسیار زیادی برای صدور تصمیماتی استفاده می کند که همه آمریکایی ها را تحت تأثیر قرار می دهد و آنها را م،م می کند. برای اینکه این قدرت مشروع باشد و برای اینکه آمریکایی ها همچنان به دادگاه ایمان داشته باشند، اعضای آن باید نماینده تمام آمریکا باشند.»

پس از مرگ دلینگر، SCOTUSblog ادای احترام برخی از دوستان، همکاران و دانشجویان سابق او را منتشر کرد.

سباستین گرابر (1 اوت 1952 – 4 اوت 2022)

در 18 ژانویه 1983، یک وکیل 31 ساله با دم ،ی در محل سخنر، دادگاه عالی ایستاد. این وکیل، سباستین گرابر، تنها شش سال از تحصیل در رشته حقوق فارغ‌التحصیل شده بود و یکی از موکلان او همسرش، مری گریس بود، که توسط افسران پلیس به او گفته شده بود که نمی‌تواند تابلویی با متن اصلاحیه اول بر روی آن نشان دهد. پیاده رو روبروی دیوان عالی کشور

این پرونده اولین و تنها باری بود که گرابر در مقابل دادگاه عالی بحث کرد و او در برابر وکیل کل و وکیل کهنه کار ر، لی بود. ولی در ایالات متحده علیه گریسگرابر یک پیروزی مهم در متمم اول به دست آورد. قضات به اتفاق آرا اعلام ،د که قانون فدرال مبنی بر ممنوعیت اعتصاب در محوطه دادگاه به پیاده‌روی روبروی دادگاه نمی‌رسد.

گرابر دیگر هرگز به دادگاه عالی بازنگشت، اما حرفه خود را صرف ادامه مبارزه برای آزادی بیان کرد. او نماینده فعالان و معترضان برجسته ضد جنگ، از جمله کشیش د،ل بریگان و افشاکننده اسناد پنتاگون، د،ل السبرگ بود.

ماریا مار، (23 ژوئن 1933 – 27 آوریل 2022)

در دهه 1970، وکیل زن در دادگاه عالی رایج نبود، اما ماریا مار، در آن زمان یکی از وکلای برجسته دادگاه عالی شد. مار، به‌،وان دستیار دادستان کل نیویورک از سال 1967 تا 1978، در شش پرونده در برابر قاضی‌ها بحث کرد – و برنده شد. از جمله پیروزی های او بود شرکت تلفن نیویورک علیه و، کار نیویورک، که در آن او ا،ریت دادگاه را متقاعد کرد که قانون نیویورک را که شرکت ها را م،م به پرداخت مزایای بیکاری به کارگران اعتصابی می کرد، حمایت کنند.

فراتر از وکالت در دادگاه عالی، مار، از جهات دیگر وکیلی تأثیرگذار بود. او به ،وان مشاور انجمن ملی برای پیشرفت رنگین پوستان در دهه 1960، به رسیدگی به پرونده های حقوق مدنی در ج، کمک کرد. او پس از ، سمت خود در ،ت ایالت نیویورک، تا زمان بازنشستگی در سال 2011 در دانشکده حقوق دانشگاه فوردهام تدریس کرد. و در سال 1981 نوشت. یکی از اولین مقالات مرور قانون در مورد خشونت خانگی.

سیسیلیا مارشال (20 ژوئیه 1928 – 22 نوامبر 2022)

در سال 1948، سیسیلیا سیسی سویات به ،وان منشی حقوقی در NAACP در شهر نیویورک مشغول به کار شد. در آنجا بود که او با تورگود مارشال وکیل حقوق مدنی آشنا شد. این دو در سال 1955 ازدواج ،د – یک سال پس از آن که تورگود با موفقیت مشاجره کرد براون در مقابل هیئت آموزش. سیسی با رونویسی خلاصه های حقوقی به این پرونده کمک کرده بود.

تورگود در سال 1967 به ،وان اولین قاضی سیاه پوست به دیوان عالی منصوب شد و تا سال 1991 خدمت کرد. در اوا، کار خود، از جهت گیری محافظه کارانه دادگاه و سرعت کند جنبش حقوق مدنی ناامید شد. بر اساس بیوگرافی خوان ویلیامز، سیسی مارشال تلاش کرد تا ناامیدی همسرش را از انظار عمومی دور نگه دارد. و پس از مرگ او در سال 1993، او از میراث او محافظت کرد و به حضور در بحث های شفاهی در پرونده های مهم حقوق مدنی ادامه داد.

قاضی النا کاگان، که منشی تورگود مارشال بود، در بی،ه‌ای کتبی گفت: «هر منشی دادگاه مارشال نوعی پاداش دریافت کرد: دوستی ثابت و حمایت همسرش، سیسی».

النور ،ون پیل (22 سپتامبر 1920 – 26 نوامبر 2022)

“زیباترین درد دادگاه در گردن.” نیویورک تایمز النور ،ون پیل را اینگونه توصیف کرد نمایه 1999 وکیل پیشگام حقوق مدنی پیل، که برخلاف بسیاری از وکلا از تخصص خودداری می کرد، در طول یک حرفه حقوقی خارق العاده که هفت دهه طول کشید، طیف وسیعی از مشتریان نامطلوب را پذیرفت.

او به تبرئه وینسنت جنکینز، مردی که به دلیل تجاوز ، در سال 1982 که مرتکب نشده بود، 17 سال در زندان گذراند، کمک کرد. او با موفقیت جلوی اعدام دو برادر ناتنی را گرفت که به قتل فلوریدا محکوم شده بودند و بعدا آزاد شدند. او دبیرستان Stuyvesant، یک مدرسه ،تی انحصاری در منهتن را مجبور کرد که خط مشی پذیرش تماماً مرد را کنار بگذارد و شروع به پذیرش دختران کند.

برخی از کارهای او او را به دیوان عالی کشاند. که در ساموئل v. ماکلپیل، قانون هرج و مرج جنایی نیویورک را به چالش کشید. و در ادی، علیه SH Kress & Co.، او نماینده یک معلم سفیدپوست بود که پس از تلاش برای صرف شام با شش دانش آموز سیاه پوست در یک پیشخوان ناهار جدا شده در می سی سی پی دستگیر شده بود. قضات در مورد یک سوال رویه ای به نفع معلم رای دادند و پیل در نهایت پرونده را حل کرد.

لارنس سیلبرمن (12 اکتبر 1935 – 2 اکتبر 2022)

قاضی لارنس سیلبرمن، شیر محافظه کار در دادگاه استیناف ناحیه کلمبیا در ایالات متحده، توسط هیئت تحریریه وال استریت ژورنال به ،وان شاید “بانفوذترین قاضی که هرگز در دادگاه عالی حضور نداشته است” سیلبرمن چندین بار به هم نزدیک شد – او یکی از نامزدهای کوتاه مدت برای یک دوره دادگاه عالی در زمان روسای جمهور جمهوری خواه بود، از جمله در سال 1990، زم، که او به ،وان یک نامزد احتمالی برای افتتاحیه ای که با بازنشستگی قاضی ویلیام برنان ایجاد شد، دیده می شد. (رئیس جمهور جورج اچ دبلیو بوش به جای آن دیوید سوتر را انتخاب کرد.)

با این وجود، دیدگاه‌های قضایی سیلبرمن بر توسعه رویه قضایی دیوان عالی تأثیر گذاشت. در نزدیک به چهار دهه خدمت خود در DC Circuit، او پرونده‌های متعددی را در راه رسیدن به دادگستری شنید و نظرات او اغلب پیش‌بینی می‌کرد که دادگاه محافظه‌کار فزاینده چگونه به این مسائل برخورد می‌کند. به ،وان مثال، در سال 2007، سیلبرمن به این نتیجه رسید که متمم دوم از حق فردی برای داشتن سلاح گرم محافظت می کند – پیشروی تصمیم دادگاه عالی در سال آینده ناحیه کلمبیا علیه ه،، که در آن قاضی آنتونین اسکالیا با نظر ا،ریت سیلبرمن موافق بود. در سال 1988، سیلبرمن بر این باور بود که قانون وکیل مستقل مغایر با قانون اساسی است – و اگر چه دیوان عالی با او موافق نبود. موریسون علیه اولسوندیدگاه سیلبرمن (که با مخالفت افسانه ای اسکالیا در موریسون) اکنون به طور گسترده توسط علمای حقوق صحیح است.

سیلبرمن دوست صمیمی اسکالیا بود، و او کلارنس توماس جوان را تشویق کرد تا در سال 1989 یک قرار ملاقات در مدار DC بپذیرد. بسیاری از کارمندان سابق سیلبرمن اکنون در قوه قضاییه فدرال خدمت می کنند، از جمله قاضی امی ، بارت. بارت در بی،ه ای کتبی گفت: «از 25 سالگی من، او یک مربی عاقل، دوست عزیز و پشتیبان بی‌وقفه بوده است. “من خیلی دلم برایش تنگ خواهد شد.”

کنت استار (21 ژوئیه 1946 – 13 سپتامبر 2022)

کن استار بیشتر به خاطر انجام تحقیقاتی که منجر به استیضاح کلینتون شد، شناخته می شود، اما او همچنین ده ها پرونده را در دادگاه عالی مطرح کرد – ابتدا به ،وان وکیل کل در دوره ریاست جمهوری جورج اچ دبلیو بوش و بعداً در بخش خصوصی.

به ،وان وکیل عمومی، موارد قابل توجه وی شامل موارد زیر بود Rust v. سالیوان، که در آن او از مقررات ،تی دفاع کرد که مراکز مراقبت بهداشتی با بودجه فدرال را از مشاوره بیماران در مورد سقط جنین منع می کرد، و برنامه ریزی والدین در برابر کیسی، که در آن او در حمایت از محدودیت های سقط جنین در پنسیلو،ا استدلال کرد. او به‌،وان یک وکیل خصوصی، به ایجاد یک چالش متمم اول برای مقررات مالی کمپین کمک کرد مک کانل علیه کمیسیون انتخابات فدرالو او نماینده هیئت مدیره مدرسه آ،کا بود مورس علیه فردریک، یک چالش متمم اول از سوی دانش آموزی که پس از نمایش تابلویی که روی آن نوشته شده بود «BONG HiTS 4 JESUS» تعلیق شد.


منبع: https://www.scotusblog.com/2022/12/the-lives-they-lived-and-the-court-they-shaped-remembering-t،se-we-lost-in-2022/