ثبت نام اظهارنامه سازمان امور مالیاتی اشخاص حقیقی 1402 زمان صاحبان مشاغل ۱۴۰۲ | تکس مپ


ثبت نام اظهارنامه سازمان امور مالیاتی اشخاص حقیقی 1402 زمان صاحبان مشاغل ۱۴۰۲ | تکس مپ

لازم به ذکر است موارد اعلام شده، بر اساس سال گذشته بوده و به محض اعلام برای سال 1402، در متن مقاله اطلاع رسانی می گردد. بعد از کلیک روی این گزینه کد ره‌گیری در اختیار شما قرار داده می‌شود. دستگاه کارت‌خوان که در ادارات کل نصب شده و مجهز به بارکدخوان‌های 42 رقمی هستند.

  • پس از اینکه اظهارنامه ارسال شد، یک کد رهگیری برای شما ارسال می‌شود.
  • و باعث می‌گردد که آن‌ها از معافیت‌های مالیاتی محروم گردند تا زمانی که اداره امور مالیاتی تشخیص دهد.
  • برای پر کردن این فرم کافی است همانند فرم انفرادی عمل کنید و تنها نکات ذکرشده در بالا را در نظر بگیرید.
  • طبق ماده دویست و بیست و شش قانون مالیات های مستقیم، می توانید در این بازه زمانی، نسبت به رفع نقص اقدام کنید.

اظهارنامه مالیاتی به طور کلی نشان دهنده عملکرد و وضعیت مالی اشخاص حقیقی و حقوقی مشمول مالیات است که همه ساله، به منظور محاسبه مالیات، به سازمان امور مالیاتی تقدیم می کنند و اکنون با خود اظهاری الکترونیکی، فرآیند ها تحت سامانه متمرکز انجام می شود. عموم مردم اظهارنامه هر سالی را با توجه به عدد همان سال نام گذاری می کنند. اظهارنامه سال گذشته را اظهارنامه مالیاتی 99 و امسال را اظهارنامه مالیاتی 1400 می گویند. تنها همین دو صفحه فرم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی گروه دوم مشارکتی، با نسخه انفرادی آن تفاوت دارد.

اظهارنامه مالیاتی چیست و چه کسانی باید اظهارنامه مالیاتی ارسال کنند؟

اشخاص حقوقی بایستی اظهارنامه مالیاتی خود را تا چهار ماه پس از پایان سال مالی تحویل دهند، به عبارتی اشخاص حقوقی تا تیرماه هر سال فرصت دارند تا اظهارنامه خود را به سازمان امور مالیاتی تقدیم کنند. برای آنکه بتوانید ثبت‌نام اظهارنامه مالیاتی در سامانه امور مالیاتی را به طور دقیق بررسی کنید، لازم است تا با افراد مشمول این مالیات آشنا شوید. بر اساس تغییرات تورمی که طی چند سال گذشته ایجاد شده است سازمان مالیات، شروطی را برای قرارگیری افراد در سه گروه در نظر گرفته است. از این شروط می‌توان به عنوان راهنما برای محاسبه مالیات و قرار گرفتن در سه گروه پیش‌بینی شده استفاده نمود. به سایت مربوطه مراجعه کنید و در بخش اظهارنامه الکترونیکی که به صورت زرد رنگ مشخص شده است و در عکس بالا مشاهده می کنید، بخش اظهارنامه عملکرد اشخاص حقوقی را کلیک کنید.

ورود به سامانه

هر ساله دولت در بودجه سالانه خود معافیتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی در نظر میگیرد . در سال ۹۸ این مبلغ برای هر شخص حقیقی که صاحب مشاغل می باشد مبلغ ۲۸۸٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است . در صورتی که بنگاه اقتصادی شما دو نفر شریک یا بیشتر داشته باشد مشمول معافیت بر درآمد سالانه معادل ۲ معافیت می باشد . چراکه ایرادات عمدی و حتی سهوی می‌تواند جریمه‌های سنگینی را به مودیان تحمیل کند. تیم مجرب «آسان ثبت» آماده کمک به شما برای تهیه و تکمیل اظهارنامه مالیاتی و دفاتر قانونی‌تان است.

تازه ترین اخبار حسابداری

اظهارنامه ارزش افزوده و دریافت پلمب دفاتر هم در سامانه‌های مربوطه به صورت آنلاین انجام می‌شود. خلاصه با طی این فرآیند ها، وارد سامانه ثبت اظهارنامه الکترونیک مالیاتی شرکت ها شده و با کد کاربری و رمز عبور خود، اطلاعات را وارد می کنید. برای این منظور اظهارنامه مالیاتی تکمیل کرده که شامل کل درآمدها و کل هزینه و استهلاک و حقوق کارمندان و …می باشد و پس از کسر معافیت مالیاتی ، مبلغ مالیات سالیانه نیز محاسبه می گردد . بدیهی است سپردن این موارد به خبرگان متعهد در این حرفه استرس ناشی از بی نظمی در امور حسابداری و عدم آگاهی در امور مالیاتی را از بین برده و باعث می شود که مدیران و یا صاحبان مشاغل با خاطری آسوده به انجام امور و فعالیت های اقتصادی و کسب و کار خود بپردازند. صاحبان مشاغل که در گروه‌های دوم و سوم قرار می‌گیرند می‌توانند در هر سال مالیاتی نسبت بر انجام تکالیف گروه بالاتر اقدام نمایند در هر صورت مکلف به رعایت مقررات مربوط خواهند بود.