انجام تجارت در دنیایی که به سرعت در حال تغییر است: بازار املاک ترکیه – صاحبخانه و مستاجر – اجاره نامه12 فوریه 2023

وکلای بسگل


برای چاپ این مقاله کافی است در سایت Mondaq.com ثبت نام کنید یا وارد شوید.

مریچ باهچیوان رئیس دفتر املاک و مستغلات ب، است. او به مشتریان ،یه ای و بین المللی از جمله فروشندگان، ،یداران و سرمایه گذاران تجاری و انفرادی در مورد پروژه ها و معاملات املاک و مستغلات، ساخت و ساز و زیرساخت ها مشاوره داد. او همچنین در پرونده های مربوط به املاک و مستغلات از جمله طرح منطقه بندی، صدور مجوز، و اختلافات مربوط به مصادره مالکیت، در دادگاه های ،یه وکالت کرد. او اغلب به مشتریان غیر ، در مورد سرمایه گذاری واقعی خود در ،یه توصیه می کند. یکی از این مشتریان در رابطه با یک موضوع ملکی اشاره کرد که “[he is] عالی و بسیار پاسخگو – موضوع ما به طور کارآمد رسیدگی شد، به ویژه حفظ ارتباط با ما در تمام طول مدت. بسیار توصیه شده”.

بازار املاک و مستغلات در حوزه قضایی شما چگونه تحت تأثیر تورم است؟

تورم فوق العاده بالا در سال 2022 قیمت املاک و مستغلات را در تمام بخش های بازار املاک افزایش داده است. تا اکتبر 2022، تورم سالانه بر اساس آمار رسمی 65.26 درصد است، در حالی که منابع جایگزین (به ،وان مثال، گروه تحقیقات تورم، ENAG) اشاره می کنند که تورم واقعی سالانه حدود 185.34 درصد است.

این انتظار که تورم در آینده حتی بدتر شود نیز تورم کشش تقاضا را ایجاد کرد و به افزایش کلی در بازار املاک و مستغلات، به ویژه قیمت مسکن کمک کرد.

یکی دیگر از محرک های پویایی در بازار املاک و مستغلات ،یه، رویکرد نسبتا لیبرال ،یه به ،ید املاک و مستغلات توسط خارجی ها است. افراد خارجی، شرکت های خارجی و SPV های ،یه با سرمایه خارجی می توانند املاک و مستغلات را بدون نیازهای سنگین به دست آورند. اگر قیمت فروش ملک بیش از 400000 دلار باشد، خارجی‌ها نیز می‌توانند از طریق چنین ،یدهایی، تابعیت یا اجازه اقامت دریافت کنند. پس از تبدیل شدن به شهروندی ،یه، آنها مشمول محدودیت های خاصی مانند تعهد به توسعه یک پروژه ساختم، یا واریز ارز خارجی به ،وان قیمت فروش در بانک ،یه نخواهند بود. حوزه قضایی ،یه همچنین دستیابی به املاک و مستغلات را که به برخی اه، خاص (مثلاً زمین های کشاورزی) اختصاص داده شده اند، محدود می کند. از طریق ،ب تابعیت، این محدودیت ها نیز دیگر اعمال نمی شود. املاک و مستغلات همیشه یک ابزار سرمایه گذاری جذاب در محیط های تورمی بوده است. ما مشاهده کردیم که این یکی از انگیزه‌های افزایش تقاضا در سال 2022 بود. اجاره‌ها، مانند قیمت‌های فروش، از آنجایی که به نظر می‌رسد بازارهای املاک و مستغلات پس از همه‌گیری از جنگل خارج شده‌اند، افزایش یافت. به این ترتیب، سرمایه‌گذاران فعالانه به دنبال فرصت‌های ،ب املاک و مستغلات سودآوری بوده‌اند که به طور بالقوه می‌توانند دوره‌های بازگشت کوتاه‌تری را برای سرمایه‌گذاری‌هایشان فراهم کنند.

با این حال، از سه ماهه سوم سال 2022، معاملات املاک و مستغلات به ویژه به دلیل افزایش مشکلات در زمینه دسترسی به منابع مالی، شروع به کاهش کرد.

همچنین لازم به ذکر است که ،یه قبل از انتخابات سال 2023، با معرفی یک پروژه عظیم املاک و مستغلات در سپتامبر 2022، قصد کاهش اثرات نامطلوب تورم بالا بر بخش مس، را داشت. این پروژه به ،وان “بزرگترین پروژه تاریخ خود” توصیف می شود. . با مشارکت اداره توسعه مسکن ،یه (با نام مستعار TOKI)، 500000 آپارتمان مس،، 1 میلیون قطعه زمین و 50000 ملک تجاری با مدل تامین مالی مطلوب در دسترس خواهد بود.

آیا فرصت هایی وجود دارد که سرمایه گذاران املاک و مستغلات باید از آن آگاه باشند، به ویژه در بازار اجاره؟

املاک تجاری به مساحت 15 میلیون متر مربع با تکمیل مرکز مالی استانبول (IFC) در سال 2023 در دسترس خواهند بود. قانون IFC در ژوئن 2022 لازم الاجرا شد. این قانون مشوق ها و معافیت های بسیاری را برای سرمایه گذار، که “گواهی مشارکت در IFC” را در موضوعات مختلف از مالیات، دستمزد و حق بیمه تامین اجتماعی گرفته تا مجوز کار برای افراد خارجی دریافت می کنند، در نظر گرفته است:

  • 100 درصد مالیات بر درآمد شرکت ها برای سال های 2022 تا 2031 معاف می شود. نرخ معافیت از سال 2031 75 درصد خواهد بود.

  • معاملات از پرداخت مالیات تراکنش های بانکی و بیمه ای معاف خواهند بود.

  • کارمندان از مالیات بر درآمد با نرخ های متفاوت و از تعهد داشتن مجوز کار معاف خواهند بود.

  • قراردادهای اجاره املاک در IFC از کلیه هزینه ها و حق تمبر معاف خواهد بود.

  • 50 درصد از پروژه به مقامات ،تی و موسسات مالی اختصاص خواهد یافت.

آیا حوزه قضایی شما خطر قابل توجهی برای رکود قیمت املاک و مستغلات به دلیل افزایش تورم در مقابل کاهش تولید ناخالص داخلی دارد؟ اگر چنین است، سرمایه گذاران چگونه می توانند از خود در برابر این خطرات محافظت کنند؟

در سال 2022، ،یه سقف 25 درصدی را برای نرخ های افزایش قیمت اجاره سالانه TRY در رابطه با اجاره های مس، وضع کرد. این سقف برای املاک تجاری اعمال نمی شود و تا ژوئیه 2023 به قوت خود باقی خواهد ماند. قبل از این اصلاحیه، کد تعهدی ،یه سقفی مطابق با شاخص قیمت مصرف کننده سالانه در نظر گرفته بود. این بدان م،است که اگر سقف 25 درصدی اعمال نمی شد، این سقف تا نوامبر 2022 به 65.26 درصد می رسید. در حالی که سرنوشت این سقف پس از ژوئیه 2023 هنوز مشخص نیست، منجر به اختلافات زیادی برای تخلیه شده است. بر اساس قو،ن ،یه، مالکان فقط به دلایل محدودی، مانند عدم پرداخت دو بار اجاره، حق تخلیه را دارند. ممکن است لازم باشد مالکان تا سه سال برای تصمیم دادگاه در مورد تخلیه و اجرای آن صبر کنند. به ،وان یک کاهش دهنده عملی در آینده، مالکان ممکن است دریافت نامه تخلیه بدون تاریخ از مستاجران را در نظر بگیرند: راه حلی برای تخلیه، که اعتبار آن اخیراً توسط تصمیمات دادگاه پذیرفته شده است. این باید از رسیدگی طول، و دشوار دعوی جلوگیری کند.

ادامه مطلب

محتوای این مقاله به منظور ارائه یک راهنمای کلی در مورد موضوع است. باید در مورد شرایط خاص خود از یک متخصص مشاوره بگیرید.

مقالات پرطرفدار در مورد: املاک و مستغلات و ساخت و ساز از ،یه

قانون جدید در مورد مالکیت مش،

پیترز

در 1 سپتامبر 2010، قانون 2 ژوئن 2010 اصلاح قانون مدنی به منظور نوسازی عملکرد مالکیت مش،، حداقل بخش عمده ای از آن، لازم الاجرا شد.

خبرنامه املاک: ژانویه 2023

اتاق های دروازه

از تعطیلات کریسمس به آن دسته از ما که موفق به این کار شدیم خوش آمدید. قبل از کریسمس، خبر فوق‌العاده‌ای در چمبرز داشتیم که پزشک املاک و عضو چمبرز، آلستر ردپات استیونز…


منبع: http://www.mondaq.com/Article/1279332